Madde 1

1.1-Satıcı

Satıcı bilgileri şu şekildedir;

Kimin Kutusu – Korhan DEMİR

Adres: Yenigün Mah.271/2 Sok. No:3A Buca/İzmir

Mail: info@kiminkutusu.com

Kep Adresi: korhan.demir@hs01.kep.tr

Web: www.kiminkutusu.com

Satıcı sözleşmede bundan sonra Kimin Kutusu olarak anılacaktır.

1.2-Alıcı

Sipariş Aşamasında verilen bilgiler, alıcının bilgilerini oluşturmaktadır. Alıcı Kendinden istenen yasal zorunlu bilgileri (iletişim bilgileri, T.C. kimlik numarası, adres, vb.) doğru olarak girmek ile yükümlüdür.

Bundan sonra alıcı “Alıcı” ya da “Müşteri” olarak anılacaktır.

1.3-Konu

Kiminkutusu web sitesi üzerinden yapılan tek seferlik işlemler için uygulanan satıcı sözleşmesidir. Her alıcı sipariş aşamasında bu sözleşmeyi onayladığını işaretleyerek siparişini tamamlayabilir. Siparişini tamamlayan her alıcı bu sözleşmeyi kabul etmiş olacaktır.

Madde 2

2.1-Genel Tanım

Kiminkutusu üzerinden yapılan tek seferlik satın alımları kapsar. Alıcı bu satışlarda bir kez ödeme yapar.

2.2-Ödeme

Ödemeler kredi kartı, banka kartı ya da BKM Express ile yapılmaktadır. Bunların dışında bir ödeme yöntemi kabul edilmemektedir.

Ödeme esnasında kredi kartı veya banka kartı bilgileri Kimin Kutunun çalıştığı ödeme firması (İyzico) tarafından saklanmaktadır.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde kullanıcı 3D Secure şifresiyle ödeme yapar. Bu durumda kullanıcılar, kendi şifrelerinin güvenliğinden sorumludur.

2.3-Teslimat

Satışa konu ürünlerin teslimatları gerek ürünlerin sayfasında gerekse Kimin Kutusu web sitesi teslimat zamanları sayfasında belirtilen sürede yapılacaktır. Kimin Kutusu en fazla 30 gün içerisinde siparişin teslimini yapacaktır. Bu sürenin aşılması durumunda alıcı dilerse sipariş iptal edilecek ve ödenilen tutar hesabına geri yatırılacaktır.

2.4-İade Şartları

Kimin Kutusu alıcılarına hasarlı veya bozuk ürün gelmesi durumunda Kimin Kutusu, ürünün değişikliğini taahhüt eder. Kutu içerisinde herhangi bir ürünün tek başına iade edilip karşılığında ücretin istenmesi söz konusu değildir.

Alıcı, yasalar uyarında satınalım tarihinden itibaren 14 günlük cayma hakkına sahiptir. Hiçbir sebep göstermeksizin cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı, ödemenin yapıldığı andan itibaren 14 (on dört) gün için geçerlidir. Bu sürenin aşılmasından sonra sebep göstermeksizin cayma hakkı kullanılamaz.

Eğer ödemeyi yaptıktan sonra başlayan cayma hakkı olan 14 günlük süre içerisinde Kimin Kutusu alıcısı cayma hakkını kullanmak isterse kutunun eksiksiz, hasarsız, açılmamış ve kullanılmamış olarak gönderilmesi gerekmektedir. Bu durumların yapılması durumunda, yani herhangi bir kullanımı söz konusu olduğunda alıcı cayma hakkından vazgeçmiş olur. Cayma hakkının kullanılması durumunda eğer alıcıya kutu ulaşmazsa, geri gönderim ücreti (kargo vb.) alıcıya aittir.

Cayma hakkı ve iade ücretleri, satın alınan ücret üzerinden yapılır. İndirimli dönemde satın alınan ürünlerin iadesi, indirimli fiyat üzerinden yapılmaktadır. Ürünün indirimsiz fiyatı geri talep edilemez.

2.5-Fiyat Değişikliği

Kimin Kutusu, ürünlerinde fiyat değişikliği yapma hakkını saklı tutar. Kimin kutusu, dilediği takdir ürün ücretlerini değiştirebilir, yeni fiyatları mevcut ürünlere uygulayarak yeni ücretin kredi kartından çekilmesini sağlayabilir. Fiyat değişikliği durumunda alıcılara bildirmeden çekim yapması söz konusu değildir.

Kimin kutusu, tüm fiyat değişikliğini kullanıcılara duyurmak ile yükümlüdür. Fiyat değişiklikleri kimin kutusu web sitesinden duyurulacak, gerekirse e – posta yoluyla kullanıcıları bilgilendirecektir. Web sitesindeki uyarıları görmeyen, e – postalarını okumayan kullanıcılar bu konuda kimin kutusunu sorumlu tutamaz.

Madde 3 – Site Geneli Ödeme

Kimin Kutusu üzerinden sadece kredi kartı, banka kartı ve BKM Express ile ödeme alınmaktadır. Başka hiçbir ödeme yöntemi kabul edilmemektedir.

Kimin Kutusu, ödeme konusunda güvenilir bir üçüncü parti firma ile çalışmaktadır. Çalışılan ödeme firmasının bilgileri, Kimin Kutusu web sitesinin Sıkça Sorulan Sorular sayfasında detaylı olarak belirtilmektedir.

Kimin Kutusu üzerinden yapılan tüm ödemelerin güvenliği, çalışılan üçüncü parti firmanın sorumluluğundadır. Kullanıcıların kendi bilgisayarlarından kaynaklanan kötü niyetli yazılımlar sebebiyle Kimin Kutusu sorumlu tutulamaz.

Kimin Kutusu, kullanıcıların kart güvenliği için elinden gelen tüm imkânı sağlayacaktır. Kimin Kutusu web sitesi ile kullanıcı bilgisayarı arasındaki iletişim SSL sertifikası ile şifrelenmiş bir şekilde sağlanacak, HTTPS protokolü ile de güvenliği artacaktır. Ödeme yöntemini sağlayan firmanın BDDK lisanslı olduğunu Kimin Kutusu alıcıya garanti eder.

Madde 4 – Hizmete Erişim

Kimin Kutusu, 7 gün 24 saat çalışması için tasarlanmıştır. Ancak birçok sebepten dolayı Kimin Kutusunun çalışması sekteye uğrayabilir. Sunucu kaynaklı problemler, yazılım hataları, internet problemleri ve mücbir sebepler dolayısıyla Kimin Kutusu web sitesine erişimde kısa süreli aksaklıklar olabilir.

Kimin Kutusu, web sitesi bakım ve onarım çalışmalarını genellikle gece 24:00-05:00 arasında yapmaktadır. Ancak bakım ve onarım saatini değiştirme hakkını saklı tutar.

Madde 5 – Kişisel Bilgiler ve Bülten Aboneliği

Kimin Kutusu ile paylaşılan tüm kişisel bilgiler, Kimin Kutusu tarafından saklanmaktadır. Reklam amaçlı herhangi bir müşterinin bilgisi asla paylaşılmamaktadır.

Kişisel Bilgilerin Gizliliği çerçevesinde kullanıcılar hangi bilgilerini paylaştıklarını görebilir, sistem üzerinden rahatça değiştirebilir. Kimin Kutusunun gizlilik ile ilgili tüm düzenlemeleri Kimin Kutusu web sitesinin gizlilik sayfasında açıkça belirtmiştir.

Kimin Kutusu, kullanıcıların yaş veya satın alım ortalamalarını, isim veya iletişim bilgisi içermeden sadece istatistik amaçlı kullanabilir.

Madde 6 – Kargo Ücretleri

Kargo ücretleri aksi belirtilmedikçe Kimin Kutusuna aittir. Kimin Kutusu, belirli ücretin üstünde satışlarda ücretsiz kargo imkânı sunmaktadır. Bu tutar web sitesinden belirtilmektedir. Kimin kutusu bu tutarı değiştirme hakkını saklı tutar.

Kargo ücretinin alıcı tarafından ödenmesi durumunda kargo ücreti ödeme ekranında gözükür ve ödeme esnasında ürün bedeline eklenerek tahsil edilir. Bu durumda alıcı, kargo elemanına hiçbir ekstra ödeme yapmaz.

Kargo ücretleri konusunda Kimin Kutusunun hiçbir yaptırımı yoktur, ücretler çalışılan kargo firması tarafından belirtilmektedir.

Madde 7 – Mücbir sebep

Kimin Kutusu, mücbir sebep haliyle doğacak sözleşmenin kısmen ya da tamamının ihlali durumunda sorumlu tutulamaz.

Mücbir sebepler, kontrol dışındaki olaylar ve durumları kapsamaktadır. Kimin Kutusu, mücbir sebeplerden doğacak koşullarda sözleşme yükümlülüklerinden sorumlu tutulmasa da müşterilerine kendi rızasıyla yardım edecektir.

Madde 8 – Ürün Görselleri

Kimin Kutusunda yer alan ürün görselleri temsilidir. Sitede kullanılan görsellerin birebir benzer şekilde gönderileceği anlamına gelmez. Kimin Kutusu, sipariş aşamasında seçilen ürünlerin mevcut hallerini göndermektedir. Gönderilecek ürünlerin görselleri Kimin Kutusu web sitesinde yer alabilir, ancak üretici firmanın bu ürünleri ambalajını değiştirmesi durumunda Kimin Kutusu sorumlu tutulamaz.

Madde 9 – Reklam

Kimin Kutusu web sitesinde ve kutuları içerisinde reklam yer alabilir. Ancak Kimin Kutusu, bu reklamlar için hiçbir kullanıcının bilgisini reklam verenlerle ve reklam hizmeti sağlayıcılarıyla paylaşmaz.

Web sitesinde banner veya video olarak, kutular içerisinde de basılı bir şekilde reklam yer alabilir, kutu içerisinde promosyon ürünü çıkabilir.

Madde 10 – Sözleşmede Değişiklikler

Kimin Kutusu, sözleşme maddelerini tek taraflı olarak değiştirebilir. Yenilenmiş, güncel sözleşme her zaman Kimin Kutusu sitesinde görünür bir şekilde yer almaktadır.

Madde 11 – Uyuşmazlık

Sözleşmedeki maddelerin uyuşmazlıkları durumunda Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı ve Satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Sipariş, elektronik ortamda onaylandığı için Alıcı bu sözleşmedeki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.